9 települést érintő 2012 novemberéig -ig tartó beruházás eredményeként az itt élők életminősége javul, a települések népességmegtartó képessége megnövekedhet, továbbá európai színvonalnak megfelelő higiéniás alapfeltételeket teremt.
Szeretettel köszöntöm Önt a Körös-szög legjelentősebb beruházásának honlapján!
A "Települési szeméttelep rekultivációs program a Körös-szögben" projekt Kondoros, Gyomaendrőd, Szarvas, Csárdaszállás, Kétsoprony, Csabacsűd, Békéscsaba, Körösladány, Szabadkígyós történetének meghatározó beruházása. A szabálytalanul lerakott hulladékok környezeti elemekre gyakorolt káros hatásainak megszüntetésén túl kiemelkedően fontos szerepet kap a projektben a szemétlerakó telepek környezeti állapotának javítása, az eredeti állapotot megközelítő műszaki feltételek kialakításával.
A hulladéklerakók rekultivációja közel 110 ezer ember életét teszi könnyebbé és kényelmesebbé. Ez a beruházás segít abban is, hogy a szeméttelepek környezetében élő emberek életminősége javuljon.
A beruházás honlapján számos érdekes és praktikus információt talál a projektről. Bízom abban, hogy Ön is rendszeres olvasója, használója lesz a www.korosvolgyihrt.hu weboldalnak, ahol az aktuális, színes hírek, érdekességek mellett választ kaphat a fejlesztéssel kapcsolatos kérdéseire is.
Köszönöm, hogy támogatásával, kitartásával Ön is hozzájárul a Körös-szög számára kulcsfontosságú fejlesztéshez!Dankó Béla
elnök
Körös-völgyi Hulladékgazdálkodási Rekultivációs Önkormányzati Társulás
Hírek
Befejeződött a „Települési szeméttelep rekultivációs program a Körös-szögben” elnevezésű projekt, melynek záró rendezvényére március 21-én délelőtt 11.30 órakor került sor Kondoroson a Művelődési Ház Konferencia termében.
A KEOP-2.3.0/2F/09-2010-0013 azonosító számú projekt keretén belül kilenc település, Békéscsaba, Csabacsűd, Csárdaszállás, Gyomaendrőd, Kétsoprony, Kondoros, Körösladány, Szabadkígyós és Szarvas hulladéklerakójának rekultiválása valósult meg a közelmúltban. A beruházás összköltsége 1.360.308.334 Ft. volt, megvalósítását az Európai Unió a Kohéziós Alap társfinanszírozásával 100%-ban támogatta. A Körös-völgyi Hulladékgazdálkodási Rekultivációs Önkormányzati Társulást alkotó települések kötelezettséget vállaltak arra, hogy a közigazgatási területükön levő már bezárt hulladéklerakókat a környezetvédelmi előírásoknak megfelelően rekultiválják, ezzel biztosítva azt, hogy további szennyező anyagok nem kerülnek a talajba, ill. a felszíni- és felszín alatti vizekbe. A hulladéklerakók megvalósult rekultivációja lehetővé teszi, hogy a bezárt szeméttelepek közelében élő közel 110.000 ember életminősége jelentősen javuljon. Dankó Béla, a Körös-völgyi Hulladékgazdálkodási Rekultivációs Önkormányzati Társulás elnöke a projekt részletes ismertetése után köszönetét fejezte ki a közreműködő szakembereknek és szervezeteknek. A Vidékfejlesztési Minisztérium Környezeti Fejlesztéspolitikai Főosztályának főosztályvezető-helyettese, László Tibor Zoltán a hulladékgazdálkodásról és a rekultivációs programok előzményeiről beszélt, a Körösszög DG Konzorcium képviseletében pedig Szűcs Tamás, a Duna-Aszfalt Kft. területi igazgatója mutatta be a rekultivációval kapcsolatos munkálatokat.
Körös-völgyi Hulladékgazdálkodási Rekultivációs Önkormányzati Társulás nevében tisztelettel meghívjuk Önt a KEOP-2.3.0/2F/09-2010-0013 azonosító számú, “Települési szeméttelep rekultivációs program a Körös-szögben” című projekt ünnepélyes zárórendezvényére, és az azt követő sajtótájékoztatóra.
11:30 Ünnepélyes megnyitó
11 :40 A projekt bemutatása
Dankó Béla elnök, Körös-völgyi Hulladékgazdálkodási Rekultivációs Önkormányzati Társulás
László Tibor Zoltán főosztályvezető-helyettes, Vidékfejlesztési Minisztérium Környezeti Fejlesztéspolitkiai Főosztály
Varga Antal ügyvezető igazgató, Körösszög DG Konzorcium
12:15 Sajtótájékoztató
12:30 Helyszínbejárás /Kondoros, Bezárt Hulladéklerakó/
13:30 Állófogadás /Kondoros, Művelődési ház, Konferencia terem/
Befejeződött a „Települési szeméttelep rekultivációs program a Körös-szögben” elnevezésű projekt, melynek záró rendezvényére március 21-én délelőtt 10 órakor kerül sor Kondoroson a Művelődési Ház Konferencia termében.
A „Települési szeméttelep rekultivációs program a Körös szögben” elnevezésű, KEOP- 2.3.0/2F/09-2010-0013 azonosító számú projekt összköltsége 1.360.308.334 Ft. volt, megvalósítását az Európai Unió a Kohéziós Alap társfinanszírozásával 100%-ban támogatta. A Körös-völgyi Hulladékgazdálkodási Rekultivációs Önkormányzati Társulást alkotó települések kötelezettséget vállaltak arra, hogy a közigazgatási területükön levő már bezárt hulladéklerakókat a környezetvédelmi előírásoknak megfelelően rekultiválják, ezzel biztosítva azt, hogy további szennyező anyagok nem kerülnek a talajba, ill. a felszíni- és felszín alatti vizekbe. A hulladéklerakók megvalósult rekultivációja lehetővé teszi, hogy a bezárt szeméttelepek közelében élő közel 110.000 ember életminősége jelentősen javuljon. A záró rendezvényre meghívást kapott a Vidékfejlesztési Minisztérium Környezeti Fejlesztéspolitikai Főosztályának főosztályvezető-helyettese, László Tibor Zoltán is. A projekt részletes ismertetése után sor kerül a helyszín bejárására is, ahol a közreműködő szakemberek személyesen is tájékozódhatnak a már befejeződött rekultivációs munkálatok eredményességéről.
Decemberben befejeződött a Csárdaszállási, a Gyomaendrődi, a Kondorosi, a Kétsopronyi és a Szarvasi szeméttelepek rekultivációja is, így már hatra emelkedett az elkészült bezárt szilárdhulladék lerakók száma. Még további három telep műszaki átadása várható január végén, február elején.
A “Települési szeméttelep-rekultivációs program a Körös-szögben” című KEOP-2.3.0/2F/09-2010-0013 azonosítószámú projekt összköltsége 1.403.444.757 Ft, megvalósítását az Európai Unió a Kohéziós Alap társfinanszírozásával 100%- ban támogatja. A munkálatok ez év tavaszán indultak, a kilenc település szeméttelepén folyamatosan zajlott a rekultiváció, mely során áthalmozták a hulladékot, majd megformázták a hulladéktestet és talajszigetelő anyagokat terítettek rájuk, majd miután elkészültek a munkálatok, füvesítés, fa- és cserjetelepítés következett. A Békéscsabai Kétegyházi úti bezárt szilárdhulladék-lerakó telep műszaki átadás-átvételi eljárása 2012. augusztus 31-én megtörtént. A Csárdaszállási, a Gyomaendrődi, a Kondorosi, a étsopronyi, és a Szarvasi szeméttelepek műszaki átadása pedig 2012. december 10-én. Csabacsűdön, örösladányban, Szabadkígyóson már 90%-os készültségű a munka, jelenleg a depónia földtakarását, füvesítést és a fásítást végzik. További információkat, híreket olvashatnak, valamint a beruházással kapcsolatos fotókat megtekinthetik honlapunkon, a www.korosvolgyihrt.hu-n.
2012 november 21-én lesz a műszaki átadás-átvétel a Csárdaszállási, a Gyomaendrődi, a Kondorosi, a Kétsopronyi, és a Szarvasi szeméttelepeken. Ezt követően még további három használaton kívüli hulladéklerakó műszaki átadása várható decemberben. A Békéscsabai bezárt hulladéklerakó műszaki átadása már augusztus 31-én történt meg.
A Települési szeméttelep rekultivációs program a Körös- szögben KEOP-2.3.0/2F/09-2010-0013 projekt összköltsége 1.403.444.757 Ft., megvalósítását az Európai Unió a Kohéziós Alap társfinanszírozásával 100%-ban támogatja.
9 Békés megyei település–Kondoros gesztorságával– hozta létre a Körös-völgyi Hulladékgazdálkodási Rekultivációs Önkormányzati Társulást, a településeiken lévő hulladék lerakók rekultivációjának érdekében.
A kilenc hulladéklerakó rekultivációja két ütemben zajlik. Az első ütemben a békéscsabai bezárt hulladéklerakót rekultiválta a kivitelező a Körösszög DG Konzorcium, s ennek a műszaki átadás augusztus 31-én történt meg.
A II. részbe tartozik a Csabacsűdi, a Csárdaszállási, a Gyomaendrődi, a Körösladányi, a Kondorosi, a Kétsopronyi, a Szabadkígyósi, és a Szarvasi szeméttelepek rekultivációja. Tavasszal már ezeken a szeméttelepeken is zajlott a kivitelezés, és november elején a Csárdaszállási, a Gyomaendrődi, a Kondorosi, a Kétsopronyi, és a Szarvasi szeméttelepeken már füvesítésnél, és a fásításnál tartottak. A Körösszög DG Konzorcium 2012.11.20. dátummal befejezi és készre jelentette a kivitelezést az imént felsorolt öt telepen. A kiviteli munkák műszaki átadás-átvétele 2012.11.21.-én lesz. Kétsopronyban 8:30-tól, Szarvason 9:30-tól, Kondoroson 11:30-tól, Gyomaendrődön 13:30-tól Csárdaszálláson 15:00-tól.
Csabacsűdön, Körösladányban, Szabadkígyóson már 90%-os készültségű a munka, ezen bezárt hulladéklerakók rekultivációjával várhatóan decemberben végez a Körösszög DG Konzorcium.
Hamarosan befejezik a csárdaszállási, gyomaendrődi, kondorosi, kétsopronyi, és a szarvasi szeméttelepek rekultivációját. Ezt követően még további három használaton kívüli hulladéklerakó műszaki átadása várható november végén, december elején. A békéscsabai bezárt hulladéklerakó műszaki átadása augusztus 31-én történt meg.
A beruházás teljes összköltsége 1 383 624 207 forint, megvalósítását az Európai Unió a Kohéziós Alap társfinanszírozásával száz százalékban támogatja. Tavasszal már mind a kilenc település szeméttelepén zajlott a rekultiváció, mely során áthalmozták a hulladékot, majd megformázták a hulladéktestet és talajszigetelő anyagokat terítettek rájuk, majd miután elkészült a rekultiváció, füvesítés, fa- és cserjetelepítés következett. A csárdaszállási, gyomaendrődi, kondorosi, kétsopronyi, és a szarvasi szeméttelepeken már a füvesítést és a fásítást végzik, míg Csabacsűdön, Körösladányban, Szabadkígyóson már kilencven százalékos készültségű a munka.
9 Békés megyei település-köztük Békéscsaba- hozta létre, a Körös-völgyi Hulladékgazdálkodási Rekultivációs Önkormányzati Társulást.
A társulást alkotó települések kötelezettséget vállaltak arra, hogy a közigazgatási területükön lévő bezárt hulladéklerakókat a környezetvédelmi előírásoknak megfelelően rekultiválják, ezzel biztosítva azt, hogy további szennyezőanyag nem kerül a talajba, a felszíni és felszín alatti vizekbe.
Céljuk elérése érdekében nyújtották be a„Települési szeméttelep rekultivációs program a Körös-szögben „elnevezésű projektet, mely 100%-os támogatásban részesült. A beruházás összköltsége 1.383.624.207 Ft., megvalósítását az Európai Unió a Kohéziós Alap Társfinanszírozásával támogatja.Békéscsabán az 1996-ban bezárt Kétegyházi úti hulladéklerakót érintette a rekultiváció. Az uniós pályázatnak köszönhetően nyolc hónap alatt végezték el a tereprendezést. A munkálatok során körbekerítették a területet, megépítették a vízelvezető rendszert, mérőpontokat alakítottak ki a talajvíz, a képződő gázok és a talajsüllyedés vizsgálatára, a tömörített hulladékdombra pedig hat különböző fedőréteget tettek. Ezek segítik elő a hulladéklerakó teljes lezárását és a természetes vegetáció megtelepedését.
A projekt keretében még további nyolc hulladék lerakó rekultivációját végzik. Gyomaendrődön, és Csárdaszálláson is véget értek a kivitelezési munkálatok. Csabacsűdön, Kétsopronyban, Kondoroson, Körösladányban, Szabadkígyóson, Szarvason, pedig már 80%-os készültségű a munka. Ezeken a településeken már kialakították a hulladéktest végső formáját, és a talajszigetelő anyagok is leterítésre kerültek. Az említett hat településen várhatóan 2013. március 31-ei tervezett befejezési időpontnál hamarabb elkészülnek a rekultivációs munkálatok.
Megtörtént a műszaki átadás a Békéscsabai Szeméttelepen. A megyeszékhelyi bezárt hulladéklerakó rekultivációja augusztus 31-én fejeződött be. A beruházás Gyomaendrődön, és Csárdaszálláson is véget ért. Kondoroson, Szarvason, Szabadkígyóson, Kétsopronyban, Körösladányban, Csabacsűdön még az idén befejezik a munkálatokat.
A KEOP-2.3.0/2F/09-2010-0013 azonosító számú projekt keretén belül kilenc település Békéscsaba, Csabacsűd, Csárdaszállás, Gyomaendrőd, Kétsoprony, Kondoros, Körösladány, Szabadkígyós, Szarvas, hulladéklerakójának rekultiválása zajlik. A beruházás összköltsége 1.383.624.207 Ft., megvalósítását az Európai Unió a Kohéziós Alap Társfinanszírozásával 100%-ban támogatja.
Békéscsabán a kivitelezői szerződés alapján 2012. január 30-ai dátummal megkezdték a rekultivációs munkálatokat, amit 2012. augusztus 31. napjáig fejezett be a Körös-Szög DG Konzorcium két tagja, a Duna- Aszfalt Kft. és a Geohidroterv Kft. Ugyanezen a napon a műszaki-átadás átvételi eljárás is lezajlott. Az utolsó pár hétben a szikkasztó övárok került kialakításra, valamint a rekultivált bezárt kétegyházi úti szeméttelep füvesítésére és növénytelepítésére is sor került.
A rekultivációt Csárdaszálláson és Gyomaendrődön is befejezték már, ezeken a településeken szeptember hónapban történik majd meg a műszaki átadás-átvételi eljárás.
Csabacsűdön, Kétsopronyban, Kondoroson, Körösladányban, Szabadkígyóson, Szarvason, már 80%-os készültségű a munka. Ezeken a településeken már kialakították a hulladéktest végső formáját, és a talajszigetelő anyagok is leterítésre kerültek. Az említett hat településen várhatóan még idén elkészülnek a rekultivációs munkálatok.
Befejezték a Békéscsabai Szeméttelep Rekultivációját, a beruházás Gyomaendrődön, és Csárdaszálláson is véget ért. Kondoroson, Szarvason, Szabadkígyóson, Kétsopronyban, Körösladányban, Csabacsűdön még az idén befejezik a munkálatokat.
A KEOP-2.3.0/2F/09-2010-0013 azonosító számú projekt keretén belül kilenc település hulladéklerakójának rekultiválása zajlik. A beruházás összköltsége 1.383.624.207 Ft., megvalósítását az Európai Unió a Kohéziós Alap Társfinanszírozásával 100%-ban támogatja.
Békéscsabán a kivitelezői szerződés alapján 2012. január 30-ai dátummal megkezdték a rekultivációs munkálatokat, aminek befejezésére 2012. augusztus 31. napjáig van ideje a Körös-Szög DG Konzorcium két tagjának, a Duna-Aszfalt Kft.-nek és a Geohidroterv Kft.-nek. Ugyanezen a napon a műszaki-átadás átvételi eljárás is lezajlik majd. Az utolsó pár hétben a szikkasztó övárok kialakítása, a füvesítés és a növénytelepítés zajlik.
A rekultivációt Csárdaszálláson és Gyomaendrődön is befejezték már, ezeken a településeken szeptember hónapban történik majd meg a műszaki átadás-átvételi eljárás.
Csabacsűdön, Kétsopronyban, Kondoroson, Körösladányban, Szabadkígyóson, Szarvason, már 80%-os készültségű a munka. Ezeken a településeken már kialakították a hulladéktest végső formáját, és a talajszigetelő anyagok is leterítésre kerültek. Az említett hat településen várhatóan 2013. március 31-ei befejezési időpontnál hamarabb elkészülnek a rekultivációs munkálatok.
A Körös-szög településein évtizedek óta önálló hulladéklerakók működtek, melyek mélyfekvésű, vizes területek feltöltésével jöttek létre. A lebomló hulladék ez által szennyezte a talajvizet, így a felszíni rétegvizeket is, ami közvetlen veszélyt jelentett a lakosságra nézve.
A KEOP-2.3.0/2F/09-2010-0013 azonosító számú projekttel az érintett települések hulladéklerakóinak rekultiválására nyílt lehetőség. A beruházás összköltsége 1.383.624.207 Ft., megvalósítását az Európai Unió a Kohéziós Alap Társfinanszírozásával 100%-ban támogatja.
A rekultiváció mind a kilenc településen zajlik már, Szabadkígyós volt az utolsó település ahol megkezdték a munkálatokat, így már mindenhol meg van nyitva az építési napló. Kondoroson, Szarvason, Békéscsabán, Kétsopronyban a szigetelőréteg terítésre került, melynek funkciója a víz hulladéktestbe való bejutásának megakadályozása. Csabacsűdön, Gyomaendrődön, Csárdaszálláson, Körösladányban és Szabadkígyóson a hulladék áthalmozása és a hulladéktest formázása folyik.
A Körös-szög településein évtizedek óta önálló hulladéklerakók működtek, melyek mélyfekvésű, vizes területek feltöltésével jöttek létre. A lebomló hulladék, ezáltal szennyezte a talajvizet, így a felszíni rétegvizeket is, ami közvetlen veszélyt jelentett a lakosságra nézve. Dankó Béla a Körös-völgyi Hulladékgazdálkodási Rekultivációs Önkormányzati Társulás elnöke szerint a hatóság által korábban bezárt lerakókat rekultiválni kell. Olyan természetközeli állapotba kell hozni, hogy a talaj és a környezet szennyezése megszűnjön. Ennek érdekében alakult meg a Körös-völgyi Hulladékgazdálkodási Rekultivációs Önkormányzati Társulás kilenc település részvételével, melyek Kondoros, Gyomaendrőd, Szarvas, Csárdaszállás, Kétsoprony, Csabacsűd, Békéscsaba, Körösladány, Szabadkígyós.
A KEOP-2.3.0/2F/09-2010-0013 azonosító számú projekttel az érintett települések hulladéklerakóinak rekultiválására nyílt lehetőség. A beruházás összköltsége 1.383.624.207 Ft., megvalósítását az Európai Unió a Kohéziós Alap társfinanszírozásával 100%-ban támogatja. A kivitelezési munkálatok áprilisban kezdődtek a békéscsabai szeméttelepen, ahol még idén augusztusban be is fejeződnek a munkálatok. Ezt követően a további nyolc településen is elkezdődött a beruházás, melyek a tervek alapján 2013. márciusáig tartanak majd.
Már elindultak a munkálatok a kétsopronyi, és a csabacsűdi szeméttelepen is. 2012.05.04-én nyitották meg az építési naplót Kétsopronyban, és ezt követően a munkálatok is elkezdődtek. Kondoroson a bentonit paplant terítik le hamarosan, Szarvason a hulladéktest átformázása zajlik, majd a rézsű kerül kialakításra.
Újabb két település Kondoros illetve Szarvas hulladéklerakóin kezdték meg a munkálatokat.
Az érintett hulladéklerakókat már néhány éve bezárták, ugyanis legnagyobb részük nem felelt meg az uniós előírásoknak. A rekultivációt, vagyis a lepusztult természeti környezet eredeti állapotának visszaállítását viszont nem kezelték, ezért erre önállóan kellett pályáznia a Körös-völgyi HRT.-t alkotó települések önkormányzatainak, azaz Békéscsabának, Csabacsűdnek, Csárdaszállásnak, Gyomaendrődnek, Kétsopronynak, Kondorosnak, Körösladánynak, Szabadkígyósnak és Szarvasnak.
A kivitelező cég tervei szerint egy év múlva elkészülnek a telepek átrendezésével és a különböző szigetelési munkálatokkal. A 9 település hosszú távú célja a rekultivációs projekttel, hogy javítsák az ott élők életminőségét, elősegítsék a település népességmegtartó képességét, továbbá európai színvonalnak megfelelő higiéniás alapfeltételeket teremtsenek.
Geodéziai mérésekkel és cserjeirtással az elmúlt napokban megkezdték Békéscsabán a Kétegyházi úti hulladéklerakó rendbetételét. A Kondoros vezette önkormányzati társulás majdnem másfél milliárd forint mértékű uniós forrást nyert erre a célra. Néhány héten belül elkezdődik a több ezer köbméter hulladék átrakása, a felszín és a hulladéktest rendezése. A beruházás befejezésével az eddig rendezetlen terület és felszín helyett egy körülbelül 12 hektár nagyságú, sík, füves-cserjés ingatlan alakul ki.
A ”Települési szeméttelep rekultivációs program a Körös-szögben” projekt kivitelezési feladataihoz a sikeres közbeszerzési eljárást követően, a kiválasztott Körös-szög DG Konzorcium cég március 5-én hozzálátott Békéscsabán. A további 8 településen, 1 hónapon belül elkezdik a rekultivációs munkálatok végrehajtását és a tervek szerint egy év múlva elkészülnek a telepek átrendezésével és a különböző szigetelési munkálatokkal. A 9 település hosszú távú célja a rekultivációs projekttel, hogy javítsák az ott élők életminőségét, elősegítsék a település népességmegtartó képességét, továbbá európai színvonalnak megfelelő higiéniás alapfeltételeket teremtsenek.
A „Települési szeméttelep rekultivációs program a Körös-szögben” KEOP-2.3.0/2F/09-2010- 0013 azonosító számú projekt ünnepélyes nyitórendezvényét 2012. március 1-jén 10 órától tartjuk a kondorosi Művelődési Ház Konferencia termében.
Mérföldkövéhez érkezett a megyében a hulladéklerakók felszámolása, a területek rendbetétele. A közbeszerzés után kiválasztottasra került a kivitelező, így megkezdődhet a munka, erről tartott január 20-án Békéscsabán a Szlovák kultúraházában sajtótájékoztatót Dankó Béla. Békéscsabán 644 millió forintból hozzák rendbe a szeméttelepet, illetve Csárdaszálláson, Csabacsűdön, Gyomaendrődön, Kétsopronyban, Kondoroson, Körösladányban, Szabadkígyóson és Szarvason összesen 381 millió forintot fordítanak a munkálatokra, melyek várhatóan 2013 márciusában érnek véget. Dankó Béla, a Körös-szögi Hulladékgazdálkodási Rekultivációs Önkormányzati Társulás elnöke kiemelte: 281 ezer négyzetméter szennyezet területet ― melyen 772 ezer tonna szemét halmozódott fel ― tisztítanak meg egy éven belül.
további információ...A Körös-völgyi Hulladékgazdálkodási Rekultivációs Társulás ünnepélyes szerződéskötést szervez 2011.december 29- 10:00-ra. A rendezvény helyszíne Kondoros Nagyközség Önkormányzatának tanácsterme. A programon Dankó Béla a Körös-völgyi Hulladékgazdálkodási Rekultivációs Önkormányzati Társulás elnöke, és a projektben résztvevő települések polgármesterei is részt vesznek.
2011.12.14-én 10:00-kor kihirdették a "Települési szeméttelep rekultivációs program a Körös-szögben" kivitelező kiválasztására irányuló közbeszerzési eljárás eredményét. Így ezzel a nappal el is kezdődött a szerződéskötés tilalmi időszak, amely december 23-ig tart. Az ünnepélyes szerződéskötésre várhatóan december 29-én 10:00-kor Kondoros Nagyközség Önkormányzatának tanácstermében kerül sor. A projekt kapcsán a szerződést kötést követően várhatóan megkezdődnek az érdemi munkálatok, melyek előre láthatólag 2012 novemberéig tartanak majd.
A Körös-völgyi Hulladékgazdálkodási Rekultivációs Társulás gesztorságában zajló Települési Szeméttelep Rekultivációs program a Körös-szögben projekt kivitelezőjének kiválasztása várhatóan a közel jövőben megtörténik. A kivitelező kiválasztására irányuló közbeszerzési eljárás eredményhirdetése november 21-én lesz. A szerződéskötés, vagy kötések időpontja december 2-a lesz.
A Települési Szeméttelep Rekultivációs program a Körös-szögben projekt kivitelezői közbeszerzés útján kerülnek kiválasztásra. Az ajánlatokat 2011 október 21-én 11 órakor bontotta fel a Közbeszerzési Bíráló Bizottság. A kiírásra 5 ajánlat érkezett, és a hiánypótlások kiírása is megtörtént.